28let

Vít Haratek

Smart creative

Designér, hacker, vývojář, grafik, animátor, filmař… plus on sám se tituluje jako „smart creative“. Tenhle všeuměl z Třince točil videoklipy pro kapelu Charlie Straight (dostal za ně cenu MTV i českého Anděla) či rapera Majka Spirita a díky spolupráci s producentem Yemim se dostal k velkým jménům (vizuální koncepty a animace pro americkou hvězdu Kanyeho Westa), velkým firmám (reklamní jingly pro Adidas) a velkým akcím (animace a grafika pro konferenci Engage od Socialbakers).

 

více

Za svůj největší úspěch považuju...:

Jako můj prozatím největší životní highlight považuju moment, kdy si Kanye West a Kim Kardashian prohlíželi portfolio mých prací. Naprogramoval jsem pro tuhle přiležitost speciální aplikaci pro iPad. Podle slov Yemiho A.D., tehdejšího Kanyeho Art Directora, který mi příležitost zprostředkoval, jim oči přímo zářily a nešetřili chválou. Kanye vstal, chodil s iPadem a ukazoval aplikaci dalším lidem kolem. Padalo jedno WOW za druhým, že jsem „největší šéf“ a mástr.:) Tím se splnil jeden sen, protože Kanye je pro mě ztělesněním kreativity, progresu a coolnessu. Stranou toho, mezi další úspěchy, kterých si cením, patří třeba moment na červeném koberci při přebírání ceny Anděl za videoklip roku. Být součástí týmu, který přebral cenu MTV za klip roku. Přiležitostí, které mi umožnily pracovat na zajímavých projektech pro Adidas. Podílet se na konceptech pro Madonnu. Stvořit netradiční klip pro Majka Spirita, který se dostal až do galerie v Kanadě. Úspěšně zvládnout kurz umělé inteligence a strojového učení nebo být spoluautorem knihy.

… a za největší fail:

Určitě fakt, že jsem byl čerstvě ve dvaceti s velkou pravděpodobností prvním vývojářem z Česka, který dostal licenci Applu – abych mohl programovat pro iOS. Měl jsem ji hned od otevření AppStore. V době, kdy se moc lidem mimo US neudělovala. Bylo potřeba dlouhých telefonátů do Cupertina v Californii a vysvětlovat, proč jste ten, který by ji měl dostat. Programuji od dvanácti, v patnácti jsem tvořil hry pro Redboss Honzy Řežába, pracoval na rendrovacích enginech, dokončil řadu projektů a získal nějaká ocenění. Přes to všechno – jádrem failu zůstává, že dodnes jsem žádnou vlastní aplikaci stále nevydal. Scratchoval jsem a založil do šuplíku postupně 10 projektů, pracuji ale na jedenáctém!

Poslední věc, kterou jsem si koupil:

Úplně poslední to byly vitaminy (B komplex, CoQ10, D3, Zinek, výtažky z řas, vína…).

Poslední knížka, kterou jsem četl:

Hovory k sobě – Marcus Aurelius.

Poslední song, který jsem si pustil:

Jay Z & Kanye West – Otis.

Poslední dovolená, na kterou jsem jel:

Do Černé Hory.

Poslední aplikace, kterou jsem použil:

Snapchat.

Poslední místo, kde jsem se dobře najedl:

Doma – rád si vařím sám, stravu optimalizovanou s ohledem na výživové hodnoty #HealthFreak.

Poslední seriál, který jsem si pustil:

Želvy Ninja.

Můj oblíbený hrdina je:

Tony Stark.

Mé tři oblíbené značky jsou:

Dám jen jeden „brand“, který s nadšením sleduju a vydá za tři – SpaceX.

Můj relax:

Jóga a cvičení obecně.